O sesji

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w bezpłatnej sesji online Programu Edukacji Onkologicznej, szczególnie pielęgniarki z oddziałów onkologicznych, ale także specjalistów innych dziedzin medycyny.

Założenia Programu Edukacji Onkologicznej (PEO) zostały opracowane przez Organizatorów, tj. Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej i Fundację Tam i z powrotem w 2014 roku. W ramach programu realizowane są działania mające na celu edukację i szerzenie wiedzy w czterech głównych grupach docelowych, między innymi wśród osób zdrowych i osób z grupy podwyższonego ryzyka (profilaktyka), osób z diagnozą choroby nowotworowej oraz ich rodzin i bliskich, pracowników medycznych i wolontariuszy. Patronat nad realizacją programu objęły najważniejsze towarzystwa naukowe.

„Program Edukacji Onkologicznej ma na celu upowszechnianie i propagowanie wiedzy o nowotworach, edukację chorych oraz ich rodzin i bliskich, wolontariuszy, a także wsparcie fachową wiedzą pracowników medycznych, co wynika z założeń statutu PTOK. Jest to pierwszy tak szeroko i szczegółowo opracowany, ogólnopolski program wspierający edukację. Nad merytoryczną stroną realizacji PEO czuwa Komisja ds. Programu Edukacji Onkologicznej” — podsumował prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski.

Od 2017 roku z powodzeniem realizowane są także spotkania w ramach Akademii Pielęgniarstwa Onkologicznego. Głównym celem jest wspieranie edukacji i rozwoju zawodowego pielęgniarek onkologicznych w całej Polsce, a w tym między innymi: budowanie platformy rozwoju zawodowego pielęgniarek, szkolenie liderów pielęgniarstwa onkologicznego, promowanie edukacji onkologicznej, wykształcenie umiejętności pozwalających na efektywne porozumienie z pacjentem oraz jego edukację, rozwój technik komunikacji w zespole medycznym, szerzenie wiedzy onkologicznej, angażowanie liderów pielęgniarstwa onkologicznego w rozwój Akademii.

Zapraszamy!

 

PEO APO

 

 

ORGANIZATORZY

PTOK Primopro Tam i z powrotem

 

REJESTRACJA I KONTAKT W SPRAWIE UCZESTNICTWA ONLINE

PRIMOPRO Sp. z o.o. Sp. K.

Ewa Podymniak 509 779 624
Katarzyna Kowalska 604 379 777

pielegniarki.peo@gmail.com

ul. Nowoursynowska 143K lok. U2

02–776 Warszawa

 

Bezpłatna sesja online Programu Edukacji Onkologicznej skierowana jest do pielęgniarek z oddziałów onkologicznych, ale także specjalistów innych dziedzin medycyny.

Copyrights © 2022 Via Medica